Czy podróżny ma prawo wiedzieć jak organizator obliczył opłatę za rezygnację z wycieczki i co ma do tego hiszpańskie prawo spółek?

Sprawa niby jest prosta: zgodnie z unijną dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2015/2302 podróżny ma prawo poznać sposób wyliczenia przez biuro podróży opłaty za rezygnację z wycieczki. Tak wynika z art. 12 ust. 1 dyrektywy oraz wprowadzającego ją motywu nr 31. Przepis art. 12 ust. 1 dyrektywy precyzuje Czytaj dalej…

Kilka słów o trwałym nośniku, e-mailu i twardym dysku

Pytanie na dziś: Czy wzajemne przesyłanie przez organizatora i podróżnego informacji za pośrednictwem e-maila spełnia kryteria przekazania jej na trwałym nośniku zgodnie z definicją z art. 4 pkt. 10 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych? Pytanie, wydawałoby się, retoryczne. Czytając wspomnianą definicję, pierwszym nośnikiem, który przychodzi na myśl, Czytaj dalej…