Chory podróżny ma prawo do zwrotu pieniędzy za niewykorzystane świadczenia?

Odpowiem już na wstępie: moim zdaniem nie, jeżeli organizator był gotowy do ich świadczenia. Wynika to już z ogólnej zasady prawa zobowiązań, zgodnie z którą przy wykonaniu zobowiązania wierzyciel (w tym przypadku podróżny) musi współdziałać z dłużnikiem (organizator) w sposób umożliwiający dłużnikowi należyte wykonanie zobowiązania (art. 354 § 2 k.c.). Więcej…